Родзинка школи №15 – тернополезнавство, латинь та медичні спецкурси

28 Серпня 2017 12:03

Фото з сайту школи

Музей історії школи, сучасні кабінети хімії та біології, обладнані згідно найновіших стандартів, вивчення предмета «Тернополезнавство» у 5 класі, спецкурси медичного спрямування у 6-9 класах, навчання на базі Тернопільського державного медичного університету ім. І Горбачевського у ліцейних класах – складові позитивного іміджу Тернопільського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – медичний ліцей № 15».

Пріоритетами закладу є можливість вивчення спецкурсів медичного спрямування, латинської мови, медичної термінології англійською мовою, профорієнтація учнів до вибору професії медичного працівника.

ернопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-медичний ліцей № 15 функціонує на масиві «Східний» із 1971 р. Знаходиться за адресою вул. Л. Українки, 23. Заклад розрахований на 1000 учнів. На час відкриття тут у 22 класах навчалося 632 учні, працювало 48 педагогів. Першим директором школи був  Роман Бабак. Перший випуск відбувся у 1973 р. Тоді атестат про середню освіту отримали 57 учнів. Діти навчались у дві зміни. Найбільша кількість учнів за всю історію школи № 15 становила 1438 осіб.

За час існування закладу змінились декілька директорів. Серед них є вже покійні Роман Бабак і Лев Цепенюк. Із 2004 р. школу очолює Тетяна Солтис. У 2013 р. заклад реорганізований у навчально-виховний комплекс «Загальносвітня школа І-ІІІ ступенів – медичний ліцей № 15».

Був період, коли в  школі поглиблювали вивчення гуманітарних дисциплін та екології. Завдяки співпраці з ТДМУ ім. І. Горбачевського у 2013 р. обрали медичний профіль. Наразі у ліцейних класах поглиблено вивчають хімію та біологію, наближаючи учнів до свідомого вибору професії медичного працівника. На початок вересня в школі навчатиметься 670 учнів у 24 класах.

У закладі працюють 46 педагогів. Школа має свій сайт http://tnvk15.te.sch.in.ua.

Основний акцент у роботі школи-ліцею спрямований на впровадження екологічних надбань та досліджень у навчально-виховний процес, пропаганду активного здорового способу життя, методи збереження здоров’я, співпрацю з Тернопільським державним медичним університетом ім. І. Горбачевського. Поступово у других-четвертих класах вводять міні-курси медичного спрямування «Абетка харчування», основи екології, «Моя щаслива планета»,  у п’ятих-сьомих  – курси за вибором «Аптека природи». У  восьмих-дев’ятих класах поглиблено вивчають біологію, є курс «Освіта для стійкого розвитку» та факультативи медичного спрямування – «Основи медичних знань», «Екологія людини», «Основи науково-дослідної роботи», «Методи наукових досліджень», «Еволюція систем органів».

– За статутом нашого закладу, щоб потрапити в 10 клас, треба пройти тестові випробовування з біології та хімії, – каже директор школи-ліцею № 15 Тетяна Солтис. – Вони відбуваються у два етапи. В нас у 10-11-х класах по 5 годин біології і 6 годин хімії на тиждень. Крім того є спецкурси. Їх проводять викладачі медуніверситету в другій половині дня. На заняття ліцеїсти ходять у білих халатах. На базі університету проходять факультативні заняття для учнів десятого класу з таких предметів як «Хімія з основами фармакології», «Латинська мова» та «Фізіологія людини і тварин». Факультативи «Латинська мова» та «Медична інформатика» викладачі проводять для одинадцятикласників у школі.

В університеті ліцеїсти захищають свої науково-дослідницькі роботи. – Після закінчення 11 класу випускники отримують сертифікат про базову медичну підготовку, – каже Тетяна Солтис. – 52% наших учнів вступають у медичні ВНЗ. Багато-хто йде в педуніверситет на біологічни чи хімічний факультети, або ж на факультет фізичної культури. До речі, одним із перших випускників медичного ліцею був Назар Хлань, що отримав 200 балів на ЗНО з біології, минулого року ще один ліцеїст Богдан Тарговський отримав по 200 балів із хімії та біології і був серед восьми кращих випускників України. – Ми працюємо над тим, щоб навчити дітей бути щасливими у своїй професії, бо вважаємо, що людина повинна мати задоволення від своєї праці, – стверджує директор школи-ліцею. – Дуже хочемо, щоб наші випускники  не боялися йти у завтра. Ми наголошуємо на тому, щоб наші учні бачили перед собою в першу чергу людину і старались їй допомогти.

Однією із «родзинок» ТНВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – медичний ліцей №15» є  музей історії школи, в якому зібрані матеріали за понад 40 років її існування. Кожен новий етап містить фото, які демонструють діяльність за 10 років. До 50-річчя закладу планують оформити ще одну експозицію, присвячену медичному ліцею. – В музеї проходять уроки для п’ятикласників із предмету тернополезнавство, – каже Тетяна Солтис. – Ми вважаємо, що історію рідного міста слід вивчати, починаючи з історії та традицій своєї школи. До речі, екскурсії в нашому музею проводять учні. Одним із пріоритетних напрямків роботи навчального закладу є гуманізація. Дітей вчать бути дбайливими і заощадливими господарями своєї землі. Тут виховують справжніх патріотів. Проводять багато різноманітних виховних заходів – квестів, фестивалів, флешмобів тощо. Учні мандрують мальовничими куточками України, ходять в походи, їздять на екскурсії, беруть участь у різних благодійних акціях.

Джерело: 20 хвилин