Тернополянин претендує на Шевченківську премію

6 Лютого 2017 16:32

Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка визначив твори, що братимуть участь у третьому турі конкурсу на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка.

У номінації «Кіномистецтво» на найвищу державну премію претендує творча група фільму «Брати. Остання сповідь», в якому одну з головних ролей виконав головний режисер Тернопільського обласного академічного драмтеатру ім. Т.Шевченка, народний артист України Олег Мосійчук. У стрічці він зіграв старого Войтка. Разом з актором на премію номінуються режисер фільму Вікторія Трофіменко, оператор Ярослав Пілунський, художник Владлен Одуденко та виконавець ролі старого Станіслава Віктор Демерташ. Раніше стрічка «Брати. Остання сповідь» неодноразово отримувала нагороди Міжнародних кінофестивалів.

На Національну премію України ім. Т.Шевченка в галузі «Кіномистецтво» також претендує анімаційний серіал «Моя країна – Україна» в особі керівника проекту Степана Коваля. Третій етап відбору, за результатами якого стануть відомі лауреати Шевченківської премії, відбудеться 20 лютого.

Наталка Колтун, Рідне Тернопілля