Майбутні лікарі Тернопільщини навчаться більш фахово працювати з дітьми, які мають особливі потреби

10 Лютого 2017 10:59

Угоду про співпрацю уклали ректор Тернопільського державного медичного університету Михайло Корда і Президент Центру допомоги дітям у місті Живец (Республіка Польща) Рената Блеха. Представники Центру не вперше в Україні. Вони вже надавали гуманітарну допомогу сім’ям, де виховують дітей з особливими потребами.

Центр допомоги дітям – один з найпотужніших, найсучасніших і найкраще обладнаних закладів Польщі та Європи. Тут працює понад 80 досвідчених фахівців (логопеди, олігофрен-терапевти, фізіотерапевти, реабілітологи, психологи та інші), які надають допомогу 300 дітям з особливими потребами. У закладі забезпечують комплексний підхід до реабілітації. Понад 50 діток відвідують шкільні заняття при центрі. Вони навчаються за спеціальною програмою. У центрі надають допомогу від немовлят до осіб 25 років з проблемами опорно-рухового апарату, з такими захворюваннями як ДЦП, аутизм, з вадами розвитку слуху, мови, зору тощо. У закладі опікуються пацієнтами Польщі, Великобританії, Франції, Словаччини.

У центрі проходять практику і стажування студенти польських медичних вишів, які цікавляться реабілітацією і в майбутньому будуть працювати за цією спеціальністю. Центр готовий працювати не тільки з дітьми, а й з дорослими. Останнє буде реалізовано на теренах України.

ТДМУ разом з Центром допомоги дітям подав заявку на здобуття грантових коштів до Міністерства закордонних справ Польщі в рамках програми надання допомоги дітям з особливими потребами та людям, які переселені зі Східних областей України. Останні потребують психологічної та фізичної реабілітації.

Висококваліфіковані фахівці польського закладу читатимуть лекції для наших викладачів, лікарів, студентів, які мають причетність до реабілітації дітей і дорослих. У межах проекту запланована закупівля надсучасного обладнання для реабілітації, яке буде встановлено на площах, виділених університетом. Це буде зроблено для того, щоб студенти мали можливість оволодівати новітніми технологіями, зокрема таким методом, як терапія подовженими хвилями.

Інший напрям співпраці з ТДМУ – організація стажування за кошти Центру допомоги дітям для викладачів і студентів на базах цього закладу. Бажаючі зможуть пройти двотижневе навчання.

У листопаді 2017 року Рената Блеха разом з колегами планує приїхати в ТДМУ з метою прочитати лекцію на тему «Раннє розпізнавання вад розвитку у немовлят і сучасні методи їх корекції». Також заплановане видання посібників українською мовою, які стосуватимуться охорони здоров’я та реабілітології.

Фото з офіційного сайту ТДМУ ім. І.Горбачевського