Про здоров’я дітей Тернопільщини відтепер дбає спеціалізована педіатрична мобільна бригада

8 Липня 2017 10:03

Фото з мережі інтернет

Виїзна спеціалізована мобільна педіатрична бригада фахівців Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського нещодавно оглянула найменших жителів села Увисла.

Консультативно-лікувальну допомогу надали доценти кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією Тамара Воронцова, Любов Волянська, Віра Синицька, Павло Гощинський, асистент кафедри оториноларингології, офтальмології та нейрохірургії Катерина Алексевич і невропатолог Володимир Мусієнко. Групу фахівців очолила Тамара Воронцова.

Загалом в Увислі проживає майже 400 хлопчиків і дівчаток. З них близько 300 –це діти віком до 14 років. Найближча поліклініка – в райцентрі. Від Увисли до Гусятина – 20 кілометрів . А це і витрати на дорогу, і необхідність сидіти – стояти в чергах, щоб потрапити на прийом до потрібного фахівця. Тому люди вдячні за можливість отримати висококваліфіковану педіатричну допомогу безпосередньо в селі.

З введенням до ладу амбулаторії загальної практики сімейної медицини й навчально-практичного центру первинної медико-санітарної допомоги ситуація з медичним обслуговуванням в Увислі якісно поліпшилася. Університет подбав про обладнання для стоматологічного кабінету, де консультативно-діагностичний прийом веде лікар-стоматолог. Щотижня в село приїжджає також кардіолог, гінеколог, невропатолог. Задоволені люди й роботою лікарів-інтернів і студентів-старшокурсників, чия турбота та допомога теж полегшує життя багатьом.

Керівник спеціалізованої педіатричної мобільної групи, доцент кафедри дитячих хвороб ТДМУ Тамара Воронцова розповіла, «що фахівці відповідних клінічних кафедр оглянули майже 100 дітей. Результати обстежень загалом позитивні. У більшості випадків про якісь серйозні проблеми зі здоров’ям, що потребують госпіталізації, не йдеться. Виявлені порушення пов’язані, насамперед, із захворюваннями вегетосудинної, травної систем. У трьох діток діагностовано патологію щитоподібної залози. Приємно констатувати прекрасний стан дитячих зубів, молочних і вже постійних».

На жаль, більшість батьків звертаються в поліклініку до дільничного педіатра чи сімейного лікаря лише при захворюванні дитини або загостренні хронічної недуги. Є батьки, які приходять переважно за медичною довідкою, наприклад, перед навчальним роком. І зовсім небагато звертаються до медиків, щоб запобігти захворюванню, тобто задля профілактики. Та враховуючи завантаженість лікаря і кількість пацієнтів на прийомі, не факт, що вони зможуть отримати вичерпну відповідь на всі свої запитання.

Тому з метою наближення висококваліфікованої педіатричної допомоги до дітей області в ТДМУ створили спеціалізовану мобільну педіатричну бригаду на основі колективу кафедри дитячих хвороб і дитячою хірургії».

Тернопільський медуніверситет тісно співпрацює з Міжнародним благодійним фондом «Дар життя», допомагаючи в обстеженні та лікуванні пацієнтів з 2015 року. Згідно з домовленості між керівниками «Клініки на колесах» та адміністрацією ТДМУ відбуваються спільні з фондом «Дар життя» виїзди працівників кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією – вузькопрофільних спеціалістів – в школи, дитячі садочки для проведення медоглядів і надання фахової допомоги тим, хто її потребує.

Фото з мережі інтернет