Трохи думок про фестиваль Коза-фест у Козові на Тернопільщині

12 Серпня 2017 12:03

Фестивалимо на Тернопіллі щонеділі гучно, цікаво дещо оригінально, але іноді банально. Від гарбузової фортеці, пляшкової вежі, запеченої свинини, борщу, пива, торту, ковбаси «кабаноссі», коропа вже вдруге цієї неділі 13 серпня доберемося до кози.

У записі до книги рекордів України Тернопільщина має барана, вівцю, свиню, бажано хряка, півня, качку, гуску. А решту веселі галичани разом з тернопільськими рестораторами видумають самі.  І міст і сіл  у свою честь коза має немала  лише у нашому славному краї – Козова, Козлів, Козівка, а є що і славний Козятин і київської території місто Козин. Були в Заліщицькому районі славні Цапівці, але якому чиновнику ще в добрі радянські часи не сподобалася назва і перейменували на Кошилівці – все одно від кошари.

Урочиста фієста фольклорно-мистецькому та аграрного фестивалі «Коза-фест» почнеться з відкриття кованої скульптури кози. «Там де коза ходить,  добре земля родить». Найбільше цих маленьких молочниць в селі Вікторівка і на окраїнах самої Козови. З нею ви зможете зробити селфі, і навіть виграти приз, багаті аграрії думаю вже не поскупляться на гонорові преміальні – віз сіна, свинку, декілька мішків бараболі і капусти треба рогатим їсти, дехто може вінник з лазні принести.

Серед мистецьких заходів – виступи аматорських колективів художньої самодіяльності, солістів-вокалістів. Для  тих, хто хоче  розпочати козоведення організовують цикл лекцій,  покажуть значки і марки, на яких уковічнена у маталі й папері уся чотиринога свійська рать – від цапа до маленького козлика й козеняти. Саме таку виставу покаже присутнім зразковий театр «Дивосвіт» під сучасною назвою «Крутелики вовки і файні козенята».

Вже на першому «Коза-фест» створена асоціація  усіх маленьких парнокопитних, що носять назву від благородної тварини – кози:  вулиці, хутірки, села і селища, міста і відомі залізничні станції. А тепер складатимуть, напевно, списки тих, чиє прізвище поряд – Цапенко, Цаповський, Козел і Козловський і т.д. і т. п.

Не прогайте фестивалю, картоплю копати ще рано, руки і спина і карк не турбуватимуть. Пенсійна, медична, судова, освітня реформи,  і життя по-новому ще далеко в дорозі – отож голова не болітиме.

Ярослав Бачинський

Джерело: ТеНьюз