Ікони, вишиті в різних куточках світу родинами з одного села, об’єдналися в унікальний іконостас (фото)

19 Серпня 2017 13:03

Фото: Погляд

Невеличке село Тютьків, що в Теребовлянському районі Тернопільщини (за 38 кілометрів від обласного центру), отримало шанс прославитись не лише на всю Україну.  Адже саме там, у церкві Покладення Ризи Пресвятої Богородиці, було нещодавно встановлено унікальний іконостас, тотожного якому, найімовірніше, немає більше ніде у світі.

 Особливість його полягає в тому, що всі 18 ікон вишиті бісером, і тому неначе випромінюють живе світло, а це, в свою чергу, підсилює внутрішню ауру храму.
Ідея зробити церковний іконостас незвичайним з’явилася у настоятеля церкви отця Степана Суканця приблизно два роки тому — священик розповідає, що одного разу побачив таку красу уві сні, а згодом поділився своїм задумом із парафіянами.
В Тютькові, як і в усіх селах Тернопільщини, вмілих вишивальниць чимало, тож жінки відразу загорілися бажанням втілити його, от тільки потрібні були спеціальні схеми.
Зробити такі погодився фахівець зі Львова Олег Стечкевич, отож парафіянки взялися до роботи, долучилося навіть кілька жительок села, які зараз на заробітках за кордоном. Через півтора року унікальний іконостас був готовий.   Кожну ікону вишивала одна із родин, що входять до складу парафії, і проживають у різних куточках світу. Унікальність роботи полягає в тому, що ніде у світі нема цілісного іконостасу, до складу якого входять лише ікони вишиті вручну бісером.
Всі 18 образів виготовлені в одному стилі з дотриманням усіх церковних канонів та об’єднані в триярусний «мережевний» іконостас, що його також вирізьбив із липового дерева один із місцевих умільців.

Фото: Погляд

Ті, хто бачив тютьківський іконостас на власні очі, стверджують, що фотографії передають хіба половину всієї тієї краси. Тим часом сільські майстрині вже взялися за вишиття бісером «Хресної дороги».

Погляд підрахував, що вишивальниці пришили 1 436 433 бісеринок, загальною масою 17,724 кг, а площа вишивки на іконах склала 7,12 м.кв.
Різьба Іконостасу – майстер Мамедов Олег.
Вишивальниці: Баб’як Люба, Господин Ірина, Демида Світлана, Караван Марія, Костецька Тетяна, Кубрак Валя, Лех Люба, Лех Надія, Люта Юля, Мацейко Анджела, Павлік Яна та Наталія (дочка і мама), Поворозник Марія, Пухальська Христина, Тишкевич Марія, Товарницька Олеся, Трушин Людмила, Шимчик Оксана, Шлюсар Ірина, Шлюсар Олена, Яворська Людмила.  БС «Солес» вдячний іконописній школі Леоніда Бачинського та дизайнеру-ілюстратору Олені Трубановій за допомогу та сприяння у розробці проекту іконостасу.

Фото: Погляд