Тернополянам невдовзі доведеться виробляти ще одну платну електронну картку – медичну

20 Вересня 2017 21:19

Фото з мережі інтернет

Презентація електронної охорони здоров’я відбулася на базі Збаразького районного центру первинної медико-санітарної допомоги. Це означає, що тепер пацієнти користуватимуться єдиною електронною системою, де будуть міститися дані про кожного з них. Наразі такі картки запровадили лише на Збаражчині, невдовзі це зроблять по всій області.

Начальник управління охорони здоров’я Володимир Богайчук під час презентації картки Володимир Богайчук зазначив, що лише перший крок щодо реформи системи охорони здоров’я.

«Першим кроком є електронна картка, з якою пацієнт приходить у реєстратуру й реєструється. Водночас, в нас працює сайт охорони здоров’я області, де є електронна система, в якій пацієнт також може зареєструватися. На сайті є перелік усіх лікарів первинної ланки й перелік лікувальних закладів, які надають медичні послуги. Тому пацієнт має вибір», – пояснив начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації.

Ціна картки, як поінформував Володимир Богайчук, 15 гривень. З одного боку картка містить QR код, що, відповідно, дозволить сканувати дані про пацієнта. Власне, на електронну картку занесені такі дані: прізвище, ім’я, по-батькові, дата та рік народження, група крові і номер контактної особи. «Це дуже добре, бо навіть, якщо особа перебуває без свідомості, то за допомогою такої картки її можна ідентифікувати і надати їй кваліфіковану медичну допомогу. За цим – майбутнє, і сьогодні всі країни світу працюють за такою системою. Тернопільщина ж першою в Україні презентувала електронну картку пацієнта», – підкреслив Володимир Богайчук

Джерело: 0352