Скільки часу необхідно щоб виспатися?

24 Лютого 2018 23:19

Сон – основний показник здоров’я усього організму. Ми витрачаємо третину свого життя на сон, але все одно інколи, навіть після довгого відпочинку, відчуваємо втому. Або страждаємо безсонням і ніяк не можемо виспатися, аби почувати себе комфортно та енергійно.
Більшість з нас знає, що природній сон, який триває близько восьми годин, має забезпечити хороше самопочуття. Та не всі можуть сказати: « Я відчуваю, що відпочив!», пише National Sleep Foundation. А такі стимулятори, як кава, енергетичні напої, будильник, електронні пристрої ще більше перешкоджають природному циклу – сон / пробудження.
Протягом багатьох років досліджень вчені з’ясували, що потреба у сні буде різнитися в кожної людини, бо ж вона залежить від різних факторів.
Але одним із головних пунктів являється вік. Адже у кожного згідно із віком потреба сну різнитиметься.
Новонароджені (0-3 місяці): 14-17 годин сну щодня;
Немовлята (4-11 місяців): діапазон сну 12-15 годин;
Маленькі діти (1-2 роки): 11-14 годин сну;
Дошкільнята (3-5 років): діапазон сну 10-13 годин;
Діти шкільного віку (6-13 років): від 9 до 11 годин сну;
Підлітки (14-17 років): діапазон сну 8-10 годин;
Молодші дорослі (18-25 років): 7-9 годин сну (нова категорія віку);
Дорослі (26-64): діапазон сну 7-9 годин;
Старші люди (65+): 7-8 годин сну (нова категорія віку).
Якщо Ваш сон порушений, варто дотримуватися декількох правил: слідкуйте за своїм графіком сну (навіть на вихідних); унормуйте у спальні світло, температуру, аби вам було комфортно; перед сном не вживайте кофеїну чи енергетиків; спіть на зручному матраці та подушках.
Крім того варто враховувати Ваші власні, індивідуальні потреби, пише NSF: чи хворієте Ви або відчуваєте проблеми зі сном; або ж навпаки потребуєте менше сну для гарного самопочуття; чи залежите ви від кофеїну; чи відчуваєте сонливість під час їзди. Саме ці питання дослідники радять вивчити перед тим, як розраховувати свої «порції» здорового сну. А при наявності проблем звернутися до спеціалістів, бо ваш сон – це ваше здоров’я.

Джерело: Терен